• دلیل گرایش عبداللهی ناصر به تشیع

  من با فضایل امیر مؤمنان علی علیه السلام آشنا شدم و بعد آن را با دیگر صحابه مقایسه کردم و این شبهه برای من ایجاد شد که چرا با وجود این همه امتیاز از وجود علی بن ابی طالب علیه السلام برای رهبری امت اسلامی کمتر استفاده شد؟

  ادامه...
 • عزاداری ماه محرم در کنیا

  مجالس روضه خوانی, وعظ و سوگواری دررثای حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در مساجد وحسینیه های شیعیان کنیا در شهرهای مختلف از جمله مومباسا، ناکورو، لامو و نایروبی برگزارشد.

  ادامه...
 • معرفی کتاب شیعیان کنیا (وضعیت دینی، فرهنگی و اجتماعی)‏

  کتاب شیعیان کنیا (وضعیت دینی، فرهنگی و اجتماعی) سعی در معرفی‏ کشور کنیا دارد کشوری با ظرفیت های ‏بسیار و متنوع و با بیش از چهل میلیون نفر جمعیت که ‏حداقل ‏‏35 درصد مسلمان ‏و چند هزار شیعه را در بر ‏می گیرد و متاسفانه بسیاری از ما ‏اندک ‏اطلاعی از وضع پیروان ‏اهل البیت علیهم السلام در این کشور نداریم.‏

  ادامه...
 • آشنایی اجمالی با کشور کنیا

  جمهوری کنیا (‏Republic of Kenya‏) کشوری است واقع در شرق قاره آفریقا، جنوب اتیوپی، غرب ‏سومالی، شرق اوگاندا، ‏جنوب شرق سودان، شمال تانزانیا و در کنار اقیانوس هند (در شرق).

  ادامه...
 • تشیع در کشور کنیا

  ورود تشیع در کنیا با مهاجرت علی بن حسین از شیراز شکل گرفت. در این کشور شماری بهره، خوجه ‏اثناعشری و شیعه بومی زندگی می‌کنند. که از تعداد آنها آمار دقیقی در دست نیست.

  ادامه...
 • نظام آموزشی کنیا (بخش دوم)

  از سال 1990، دولت کنيا به اجراي سيستم تحصيلي 4 –4 – 8 در جهت پاسخگويي به نيازهاي آموزشي کليه شهروندان کنيايي، مبادرت نموده است. دولت کنيا همچنين درصدد فراهم سازي امکانات ويژه اي نظير خود اشتغالي و آموزش مهارتهاي پايه براي کليه جوانان کنيايي است.

  ادامه...
 • القاعده در کنیا

  کشور کنیا یکی از مهم ترین پایگاه های نیروهای القاعده در شرق آفریقاست و بر اساس شواهد موجود، مرکز اصلی شاخه آفریقای القاعده در این کشور استقرار دارد. پیشینه ورود نیروهای القاعده به کنیا به سال های 1992 و 1993 باز می گردد.

  ادامه...