جوش و خروش مردم پایتخت نیجریه در پی انتشار خبر ابتلای همسر شیخ زکزاکی به کرونا

  • کد خبر: 2698
  • منبع خبر: خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا

خلاصه به دنبال انتشار خبر وخامت حال همسر شیخ ابراهیم زکزاکی و ابتلای وی به ویروس کرونا، نمازگزاران جمعه در پایتخت نیجریه به خیابان ها آماده و فریاد اعتراض سر دادند.


در پی انتشار خبر وخامت حال بانو زینت ابراهیم، همسر مجاهد نیجریه شیخ ابراهیم زکزاکی، موج جدیدی از اعتراضات و خروش مردمی در اکثر نقاط مهم و شیعه نشین این کشور به راه افتاد تا آنجا که در گردهمایی های که بیش از پانصد نفر معترض حضور داشتند پلیس مداخله کرد.

آتش خشم معترضان زمانی بالاگرفت که در اخبار منتشر شده متوجه آن شدند که از حدود شش روز پیش تست کرونای خانم زینت ابراهیم مثبت بوده و تاکنون تیم پرشکی و مسئولین زندان کادونا از مراقبت و توجه به ایشان خودداری کرده اند.

لازم به ذکر است، ظهر امروز و بلافاصله پس از اقامه فریضه جمعه، موج کثیری از شیعیان و مبلغان دینی در شهر ابوجا پایتخت کشور نیجریه به خیابان ها آمده و خواهان آزادی هرچه سریعتر رهبر جنبش اسلامی نیجریه و همسر ایشان از زندان به منظور مداوای آن دو شدند.

نیروهای امنیتی امروز نیز همانند سایر تظاهرات مردمی در نیجریه، وارد عمل شده و قصد پراکنده ساختن جمعیت را داشتند که در چند مورد محدود به درگیری انجامید اما خوشبختانه هیچگونه زخمی یا کشته ای بر جای نگذاشت.