ضرورت فعالیت رسانه‌ای برای انعکاس مظلومیت شیعیان نیجریه

  • کد خبر: 2655
  • منبع خبر: خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا

خلاصه مدیر موسسه کوثر ترکیه با اشاره به سکوت رسانه های غرب درباره جنایت زاریا گفت: متأسفانه علی رغم جنایت های ارتش نیجریه، دنیای غرب و رسانه هایی تحت سیطره غرب درباره این حادثه خونین، سکوت پیشه کرده و واکنشی نشان ندادند.


مراسم پنجمین سالگرد شهدای مظلوم زاریا شامگاه شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹ در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با حضور خانواده شیخ "ابراهیم زکزاکی" رهبر جنبش اسلامی نیجریه و اندیشمندان جهان اسلام به صورت مجازی برگزار شد.

مدیر موسسه کوثر ترکیه در این مراسم اظهار داشت: ارتش و حکومت نیجریه در اثر فشار رژیم صهیونیستی و وهابی ها، جنایت خونین زاریا را مرتکب شدند و امروز در پنجمین سالگرد این رویداد هستیم.

«قدیر آکاراس» افزود: در ابتدا به شهدای نیجریه و شهدای مقاومت در تمام دنیا رحمت و رضوان الهی را خواستارم و باور دارم که امت اسلامی با وحدت در محور جبهه مقاومت، قوی ترین پاسخ ها را به امپرالیسم جهانی و صهیونیسم خواهند داد.

وی با بیان اینکه تحت هژمونی صهیونیسم جهانی هر روز در بخشی از جهان خون مظلومان ریخته می شود، در ادامه گفت: قاره آفریقا از جهت تعداد جمعیت و تنوع دینی و نژادی جایگاه مهمی دارد. شیخ زاکزاکی در قاره آفریقا به عنوان قلعه امت اسلام، به فریاد امام خمینی(ره) لبیک گفت، جبهه مقاومت و حرکت اسلامی را تشکیل داد و موفق شد میلیون ها انسان را در محور اسلام ناب محمدی جمع کند. دنیای غرب و جبهه صهیونیسم جهانی که با تبلیغ اسلام ناب از سوی زاکزاکی، منافع خود را در آفریقا در خطر می دیدند با تمام نیرو به اقدام خونین دست زدند و صدها تن از شیعیان را به شهادت رساندند.

مدیر موسسه کوثر ترکیه همچنین گفت: شیخ زاکزاکی و همسرش علی رغم اینکه بیمار و زخمی هستند، در حبس به سر می برند. زاکزاکی فرزندان خود را در این راه فدا کرد و میثاق و عهد خود با خدا را تجدید کرد. شیعیان نیجریه شهدای زیادی دادند تا حرکت اسلامی در آن منطقه تأسیس شد.

وی با اشاره به سکوت رسانه های غرب درباره جنایت زاریا گفت: متأسفانه علی رغم جنایت های ارتش نیجریه، دنیای غرب و رسانه هایی تحت سیطره غرب درباره این حادثه خونین، سکوت پیشه کرده و واکنشی نشان ندادند. ما مسلمانان و علما و نهادهای غیر دولتی وظیفه داریم که در انجمن ها، نشست ها و در رسانه ها و شبکه های اجتماعی این رویداد را به مسئله روز دنیا تبدیل کرده و به ویژه کسانی که در فضای مجازی فعال هستند، برای خود تکلیف بدانند و این جنایت ها را در افکار عمومی جهان منعکس کرده تا جهانیان این ظلم را متوقف کنند.

وی درباره فعالیت های شیعیان ترکیه در خصوص انعکاس مظلومیت شیخ زاکزاکی و شیعیان نیجریه عنوان کرد: ما در ترکیه و تمامی دوستانی که در جبهه مقاومت هستیم، با رسانه های فعال خود در استانبول و شهرهای مختلف، مظلومیت شیعیان نیجریه را مسئله روز کرده و در مقابل کنسولگری نیجریه تظاهرات برگزار کردیم. این حوادث تلخ را به افکار عمومی ترکیه منتقل می کنیم و این تکلیف را همیشه انجام خواهیم داد.

آکاراس با بیان اینکه با اتحاد مسلمانان و توجه دادن افکار عمومی می توانیم ظلم علیه شیعیان نیجریه را متوقف کنیم، در پایان اظهار داشت: از کسانی که این مراسم مهم را برای شیخ زاکزاکی برگزار کردند و در پی آن هستند تا مظلومیت رهبر جنبش اسلامی نیجریه را منعکس کنند و از شرکت کنندگان و سخنرانان قدردانی می کنم. ما جنایت های رژیم نیجریه که با حمایت استکبار جهانی و وهابیت انجام می شود را محکوم می کنیم و به امت اسلام و رهبر معظم انقلاب درود و سلام می فرستم.