برگزاری مراسم آخر سه شب ماه صفر در تانزانیا

  • کد خبر: 2621
  • منبع خبر: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

خلاصه مراسم رحلت رسول مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و سالروز شهادت امام رئوف امام رضا(ع) در تانزانیا برگزار شد.


رایزنی فرهنگی ایران در تانزانیا اقدام به برگزاری برنامه سخنرانی و مرثیه سرایی به زبان سواحیلی در فضای مجازی كرد. در این برنامه شیخ عبدالقاسم دوسه به عنوان سخنران و شیخ مصطفی خطیب به عنوان مرثیه سرا به اجراي برنامه در محل رایزنی فرهنگی كشورمان پرداختند.

این برنامه برای نخستین بار به صورت پخش زنده و مستقیم از کانال یوتیوب رایزنی فرهنگی و صفحه اینستاگرامی رایزنی فرهنگی پخش گردید.

هم چنین این رایزنی فرهنگی به این مناسبت اقدام به انتشار پیام های تسلیت در فضای مجازی نمود. نمونه ای از این پیام ها در زیر آورده شده است. در روز جمعه بیست و پنجم مهر ماه در جزیره زنگبار هم شیعیان بومی دسته بزرگ عزاداری برپا کردند. این راهپیمایی با همکاری موسسه اهل البیت علیهم السلام زنگبار و شیعیان بومی دارالسلام و حمایت رایزنی فرهنگی برگزار شد.در این برنامه بیش از ١٠٠٠ نفر از مسلمانان اعم از زن و مرد علماء، طلاب علوم ديني و دانشگاهی شرکت داشتند.

این راهپیمایی در مسیر مبلغین در رابطه با حیات طیبه رسول اکرم (ص) سخنرانی های کوتاهی ایراد کردند. مردم نیز با خواندن نوحه و سینه زنی شعارهای لبیک یا رسول الله سر می دادند. این راهپیمایی با عزاداری و روضه خوانی توسط شیخ حمید جلاله به پایان رسید.

آدرس این برنامه در یوتیوب به شرح زیر می باشد.https://www.youtube.com/watch?v=E4v7LgIbrvk