سوگواری امام حسین علیه السلام در آفریقای جنوبی

  • کد خبر: 2584
  • منبع خبر: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

خلاصه مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا و ۷۲ تن از اصحاب عاشورایی از سوی رایزنی فرهنگی و سفارت جمهوری اسلامی ایران در آفریقای جنوبی در حال برگزاری است.


همزمان با آغاز ماه محرم، ماه سوگواری شیعیان، ماه سوز و گداز شیفتگان سرور آزادگان و احرار جهان، حضرت امام حسین علیه السلام و یاران با وفایش، مراسم سخنرانی و مداحی با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در آفریقای جنوبی در فضای مجازی و از طریق اینستاگرام رایزنی فرهنگی ایران و سفارت کشورمان در پرتوریا برگزار می‌شود.

در این مراسم، حجج اسلام سید آفتاب حیدر، رییس مرکز اهل بیت(ع)، سید عبدالله حسینی، رییس مرکز اسلامی، سید عارف رضایی، از اعضای مرکز اسلامی، مرتضی آقا محمدی، رییس نمایندگی المصطفی و نیز احمد علی امام محسن‌زاده، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آفریقای جنوبی از اول محرم به مدت ۱۱ شب به ایراد سخن خواهند پرداخت.

همچنین، محمد سعید اشتری، از ایرانیان مقیم با مداحی در این مراسم، سوگواران را به فیض می‌رساند. برنامه عراداری در ماه محرم سال جاری در شهرهای مختلف آفریقای جنوبی از جمله مرکز اهل بیت(ع) کیپ تاون، مرکز اسلامی و باب العلم ژوهانسبورگ، مسجد امام حسین(ع) دربان و مرکز شیعیان گواندبله در فضای مجازی و نیز، به صورت حضوری با رعایت پرتوکل های بهداشتی برگزار می‌شود.