برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه(س) در زیمبابوه

  • کد خبر: 2437
  • منبع خبر: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

خلاصه نقش حضرت فاطمه(س) در حفظ و بقاء ارزش‌های دین اسلام با حضور دوستداران خاندان عصمت و طهارت در مسجد آل محمد(ص) زیمبابوه تبیین و بررسی شد.


همزمان با بزرگداشت روز زن و مقام مادر به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در هراره، مراسم جشن میلاد بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت امام خمینی(ره) در محل مسجد آل محمد (ص) هراره برگزار شد.

رضا عسگری، رایزن فرهنگی ایران در هراره سخنانی در مورد زندگانی حضرت فاطمه زهرا(س) و نقش اجتماعی ایشان در زمان حیات پُر برکتشان ایراد کرد.

وی با اشاره به فرازی از گفتار امام خمینی(ره) در مورد شخصیت والای ایشان به علت نامگذاری میلاد حضرت صدیقه کبری(س) به نام «روز زن و مادر» در ایران اشاره کرد و گفت: چنانکه از سخن فرزند برومند ایشان بر می‌آید، شخصیت والای حضرت زهرای اطهر(س) نمونه‌ای کامل و بدون نقص از یک فرزند، یک همسر و یک مادر مسلمان و الگویی منحصر به فرد برای یک زن مسلمان است.

حسین لطیفی، استاد مدعو اسلام‌شناسی در دانشگاه زیمبابوه با ذکر آیات و روایاتی به تبیین جایگاه زن از نگاه اسلام و وظیفه مردان در قبال همسرانشان پرداخت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به الگوگیری زنان مسلمان کشورمان از شخصیت والای صدیقه کبری(س) افزود: رشد چشمگیر نقش اجتماعی زنان ایران در طول سال‌های پس از انقلاب اسلامی در ایران و حضور فعال آنان در زمینه‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی که براحتی در فضای مجازی قابل مشاهده است، شاهدی بر الگو قراردادن نقش بسیار مهم دخت مکرم رسول گرامی اسلام است.

پخش نماهنگ، مقاله‌خوانی و اجرای سرود با موضوع تکریم شخصیت بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) توسط دانش‌آموزان کالج اسلامی فاطمه زهرا(س) از بخش‌های دیگر این جشن بود.