نقش بی‌بدیل سردار سلیمانی در امنیت منطقه

  • کد خبر: 2412
  • منبع خبر: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

خلاصه کاسوله کاباگا، استاد و مبلغ اسلامی اوگاندا در مراسم گرامیداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: سردار سلیمانی نقش بی‌بدیلی در امنیت منطقه داشت.


به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و بزرگداشت هفتمین شب شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی با حضور سالم ابو، حافظ و استاد علوم قرآنی، محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی کشورمان در اوگاندا و جمعی از شخصیت‌های دینی، امام‌های جمعه و جماعات، اساتید، مدیران مدارس، معلمان و بانوان فعال فرهنگی این کشور برگزار شد.

محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی کشورمان در سخنانی با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) اولین دانش آموخته ویژه مکتب اسلام به ریاست پیامبر اکرم(ص) مطابق با فرهنگ، معارف و تعالیم عالیه قرآن مجید می باشند گفت: حضرت زهرا(س) در تمام ابعاد زندگی اعم از امور انسانی، عبادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، خانوادگی و تربیت فرزند الگوی کامل و سرمشق برای همه انسان‌ها بوده‌اند.

قزلسفلی در ادامه سخنان خود با قرائت آیه «ان الذین امنوا و عملوا الصالحات سیجعل لهم الرحمن ودا» افزود: سردار سلیمانی با توسل به ائمه اطهار (ع) و حضرت فاطمه (س) مطابق ایمان با بکار گیری حداکثر توان خویش زندگی خود را وقف انجام اعمال صالح در ایران و کشورهای منطقه نمود و در نهایت خداوند متعال محبت او را در دل ها قرار داد.

رایزن فرهنگی کشورمان در اوگاندا با بیان اینکه اخلاص، تقوی، تواضع، ولایت‌مداری و کسب روزی حلال، بر اعمال و زندگی سردار قاسم سلیمانی حاکم بود، اضافه کرد: آن شهید والامقام بیش از حرف، عمل می‌کرد، پیرو حضرت زهرا(س)، دشمن‌شناس، حامی مظلوم و دشمن ظالم، عاشق امامت و ولایت، زمان‌شناس، عدالت‌خواه، مرد عمل، انسانی مفید و پُر خیر و برکت در جامعه و در کل محبوب ملت‌های مستضعف و مانع تجاوز آمریکا، اسرائیل در منطقه بود.

کاسوله کاباگا، استاد و مبلغ اسلامی اوگاندا در سخنانی با بیان اینکه سردار سلیمانی در استقرار امنیت در منطقه نقش کلیدی داشته است، گفت: حضور نامشروع آمریکا و برخی کشورهای غربی در خاورمیانه، منشاء بسیاری از مشکلات، چالش‌ها و بحران‌ها است.

وی در ادامه به ذكر وقايع پس از رحلت پيامبر اكرم‌(ص) و قبل از شهادت حضرت فاطمه(س) پرداخت و  با اشاره به دعای «اللهم عجل وفاتی سریعا»، مصائب وارده بر دختر گرامی پيامبر اسلام(ص) را تشريح كرد.

محکوم کردن اقدام تروریستی امریکا از سوی فرهیختگان اوگاندا

سالم عمران، استاد حوزه خاتم الانبیاء لوباگا اوگاندا با اشاره به وظایف مسلمانان در عصر غیبت افزود: استقامت در برابر دشمنان از بزرگترین میراث شهید قاسم سلیمانی ظرف چهل سال گذشته بوده است.

موسی سوید موگانزا، نویسنده و ناشر کتاب از دانشگاه ماکرره با محکوم کردن اقدام تروریستی امریکا، اظهار کرد: حمله آمریکا به آن شهید والامقام غیر قانونی بوده و مغایر با قوانین بین‌الملل است.

یوسف زبیر، از اعضای مؤسسه اسلامی قرآن و عترت در سخنانی، اخبار منتشر شده از بی‌بی‌سی، سی‌ان‌ان، الجزیره و ... در خصوص تحولات جمهوری اسلامی ایران را نادرست و عمدتأ تحریف شده معرفی کرد.