دیدگاه دارالفتوای مصر درباره محبت اهل بیت(ع)

  • کد خبر: 2398
  • منبع خبر: خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا)

خلاصه دارالفتوای مصر در صفحه رسمی خود در فیسبوک دیدگاه خود را درباره محبت اهل بیت(ع) آورده است.


دارالفتوای مصر با انتشار پیامی در صفحه رسمی خود در فیسبوک با اشاره به این که اهل بیت پیامبر اسلام(ص)، بزرگوارترین خاندان از حیث فضیلت و خویشاوندی هستند، بر ضرورت تکریم و احترام به آن‌ها تأکید کرد.

دارالفتوای مصر در این پیام با استناد به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) در کتاب «حدیث مسلم» از مهم‌ترین کتاب حدیث اهل‌سنت پس از صحیح بخاری، آورده است: نبی مکرم اسلام(ص) در حدیثی فرموده‌اند «أذكركم الله في أهل بيتي، أذكركم الله في أهل بيتي، أذكركم الله في أهل بيتي» به شما توصيه می‌كنم كه مسئولیت الهی خود را در مورد اهل‌ بيتم فراموش نكنيد، به شما توصيه می‌كنم كه مسئولیت الهی خود را در مورد اهل‌ بيتم فراموش نكنيد، به شما توصيه می‌كنم كه مسئولیت الهی خود را در مورد اهل‌ بيتم فراموش نكنيد.

دارالفتوای مصر در این پیام تأکید کرده است که مسلمانان باید نسبت به اهل بیت(ع) اظهار دوستی کرده و به این خاندان احترام بگذارند، زیرا آنها نسل پاکدامن پیامبرند.

این مرکز در ادامه به حدیث دیگری از رسول خدا(ص) که در کتاب سنن ترمذی، از معتبرترین کتب حدیث نزد مسلمانان اهل سنت روایت شده، اشاره و آورده است: رسول اکرم(ص) درباره امام حسین(ع) فرمودند «حُسَيْنٌ مِنِّی وَأَنَا مِنْ حُسَيْنٍ أَحَبَّ اللَّهُ مَنْ أَحَبَّ حُسَيْناً: حسین از من است و من از حسین هستم. خداوند دوست دارد كسی را كه حسین دوست بدارد».

دارالفتوای مصربه حدیثی دیگر اشاره کرد و نوشت: رسول خدا(ص) دست حسن و حسين (علیهما السلام) را گرفتند و فرمودند: «من أحبني وأحب هذين وأباهما وأمهما كان معي في درجتي يوم القيامة: هر کس مرا دوست بدارد و اين دو و پدر و مادرشان را دوست بدارد، روز قيامت با من در درجه من خواهد بود».