عزاداری سوگواری های آخر ماه صفر در زیمبابوه

  • کد خبر: 2343
  • منبع خبر: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

خلاصه مراسم سوگواری سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) با حضور خیل عظیم عاشقان و دلدادگان اهل بیت(ع) در هراره برگزار شد.


مراسم سوگواری سالروز رحلت نبی گرامی اسلام حضرت محمدبن عبدالله(ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) و هشتمین امام همام حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) همزمان با سراسر جهان اسلام و تشیع، با حضور شیعیان و محبان  اهل بیت(ع) در مسجد آل محمد(ص) هراره برگزار شد.

در این مراسم که احمد عرفانیان، سفیر و رضا عسگری، رایزن فرهنگی ایران در هراره، کارکنان سفارت کشورمان در زیمبابوه و خانواده‌های آنان، ایرانیان مقیم حضور داشتند، حسین لطیفی، استاد اسلام‌شناسی دانشگاه زیمبابوه با اشاره به آیه مبارکه «و ما ارسلناک الا رحمه للعالمین»، به تشریح شخصیت و سیره پیامبر مکرم اسلام پرداخت.

وی همچنین، دلایل متعدد اشاره قرآن کریم در نامیدن ایشان به عنوان «رحمتی برای جهانیان» را یادآور شد.

این استاد دانشگاه با اشاره به رفتار و سیره رسول اکرم(ص) در مواجهه با انسانها و حتی حیوانات و حساسیت ایشان، به نحوه رفتار با دیگران به اهمیت رعایت حقوق دیگران از دیدگاه اسلام پرداخت.

وی در ادامه سخنان خود با ذکر فرازهایی از زندگی و سیره عملی امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) به پاره‌ای از آخرین وصایا و نصایح آن بزرگواران و مصادیق آن در زندگی روزمره اشاره کرد.