پیام تسلیت دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)

  • کد خبر: 1959
  • منبع خبر: پایگاه خبرگزاری اهل بیت (ع). ابنا

خلاصه دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به مناسبت درگذشت شیخ "ادریس تراووری" روحانی برجسته شیعه در کشور مالی، پیام تسلیت صادر کرد.


حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن اختری دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (علیهم السلام) با صدور پیامی درگذشت شیخ "ادریس تراووری" روحانی برجسته شیعه در کشور مالی و عضو مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت (علیهم السلام) را تسلیت گفت.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی

پیامبر اکرم(ص): «موت العالم ثلمةٌ فی الاسلام لا تسدّ ما اختلف اللّیل و النّهار؛ مرگ عالم رخنه ای است در اسلام، که با گذشت شب و روز هرگز پر نمی شود». (کنز العمال: 28760؛ میزان الحکمة، ج 8، ص 25)

باکمال تأسف وتأثر اطلاع یافتیم مبلغ پرتلاش و روحانی شناخته شده در کشور مالی، «مرحوم آقای شیخ ادریس تراووری» که ابتدا مشقت های سفر به شهر مقدس قم را به جان خرید و جهت تحصیل علوم دینی به آن شهر سفر کرد و سپس برای انجام رسالت دینی خویش و تبلیغ مکتب اسلام ناب محمدی به موطن خویش مراجعت کرد، دعوت حق را لبیک گفته و به جوار قرب رحمت الهی شتافت.

ایشان که از اعضای مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت (علیهم السلام) و همچنین از علاقمندان به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به شمار می رفت، عمر خود را در راه دفاع از مکتب اهل بیت (ع) و ترویج مذهب حقه تشیع صرف کرده و جمعیت فرهنگی _ دینی مزین بنام «ثقلین» را نیز راهبری نمود.

مجمع جهانی اهل بیت (علیهم السلام) ضایعه درگذشت این مروج علوم و معارف قرآن و عترت را به خانواده محترم و همچنین شیعیان و محبان اهل بیت (ع) و علاقمندان وی در کشور مالی تسلیت گفته و ضمن آرزوی علوّ درجات و رضوان و غفران الهی برای آن فقید تازه گذشته، از خداوند متعال درخواست می نمائیم که روح ایشان را با موالیان و ولی نعمتانش محشور نماید و به بازماندگان صبر جزیل عنایت فرماید.

رجاء واثق داریم که علمای مقیم در کشورهای آفریقایی ادامه دهنده راه پر بهجت وی خواهند بود.

عاش سعیداً و مات سعیداً؛ غفر الله له و لنا.
محمد حسن اختری
دبیرکل