ديدار رايزن فرهنگي ایران با شیخ تیجان سیلا در سيرالئون

  • کد خبر: 1444
  • منبع خبر: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

خلاصه علیرضا فرامرزی با شیخ احمد تیجان سیلا، از علمای ارشد شیعه سیرالئون و امام جمعه مسجد مركزي فريتاون ديدار و گفت‌وگو كرد.


علیرضا فرامرزی، رایزن فرهنگی جمهوري اسلامي ايران در سیرالئون به همراه حجج اسلام سید مرادی از معاونت بين الملل دفتر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالي) و میثمی‌زاده ريیس جامعه المصطفی(ص)  فريتاون با حضور در منزل شیخ تیجان سیلا، از علمای ارشد شیعه سیرالئون و نماینده مجمع جهانی اهل بیت (ع)  در اين کشور، دیدار و گفت‌وگو کردند.

 

در اين ديدار شيخ تیجان سیلا، با تأكيد بر تقويت روابط بين ايران و سیرالئون در زمينه‌هاي مختلف فرهنگي و ديني، در خصوص سفر سال گذشته خود به تهران و برنامه‌های رادیو FM 95.7 (صداي قرآن و اهل البيت (ع)) مطالبی را بیان کرد.

 

شیخ احمد تیجان سیلا (كه تحصيل كرده حوزه علميه قم بوده و به زبان فارسي نيز آشنائي كافي دارد) اظهار كرد: رابطه بسیار خوبی بین شیعیان و اهل سنت در سیرالئون برقرار است، به گونه‌اي كه هیچ مشکلی در برگزاری مراسم و مناسبت‌های مذهبی نداریم.

 

پس از آن، رايزن فرهنگي كشورمان از تداوم برنامه‌های رادیوFM 95.7 در شش ماه گذشته تشکر کرد و خواستار گسترش همکاری‌ها و اجرای برنامه‌های مشترک با اين رادیو شد.

 

در ادامه ديدار، سید مرادی، نماینده مقام معظم رهبری ضمن اشاره به وجود مهر، محبت و دوستی بین مسلمانان به ویژه شیعیان در سیرالئون، بر لزوم توسعه روابط فرهنگي بين دو كشور تأكيد كرد.

 

  بنابراعلام اين خبر، رادیو FM 95.7 فریتاون تحت مدیریت شیخ تیجان سیلا فعالیت مي‌نمايد. این رادیو به طور متوسط روزانه 11 ساعت برنامه مذهبی شامل آموزش قرآن، فقه، عقاید، سخنرانی و برنامه‌های ویژه برای مناسبت‌های مختلف پخش می‌نماید. رایزنی فرهنگی كشورمان نیز در مناسبت‌های دینی و اسلامی برنامه‌های خاصی را نیز برای رادیو تدارک می‌بیند.